Оператор електрическа подстанция- София

Описание

Основни задължения:
Участва в поддържането и експлоатацията на ел.съоръжения;
Работи по предварително утвърден график на 12 часово дежурство в подстанция;
Следи за режимните параметри на електрическите съоръжения чрез периодични огледи и предприема необходимите действия за оптимизирането им;
Извършва оперативни превключвания и локализира аварии по електрическите съоръжения, съгласно диспечерско нареждане;
Следи за нормалната експлоатация на съоръженията съгласно действащата нормативна уредба;
Води техническата и оперативната документация;
Извършва подготовка на работните места, допуска до работа и осъществява надзор по време на работа на лицата, които ще работят в подстанцията съгласно Правилника за безопасност и здраве при работа в електрически уредби на електрически и топлофикационни централи и по електрически мрежи и съответните инструкции.

Изисквания:
Средно eлектротехническо образование;
Опит по специалността – мин.3 години;
Четвърта квалификационна група по ТБ;
Познаване на ЗЕ и подзаконовите нормативни актове, произтичащи от него; Правилника за безопасност и здраве при работа в електрически уредби на електрически и топлофикационни централи и по електрически мрежи;
Познаване на техническата документация – проектна, инструкции за монтаж и експлоатация н съоръженията в подстанцията и др.;
Добри умения за работа в екип;
Умения за работа в динамична среда.

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит над 3 г.

Образование:
Средно

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Енергетика и Ютилитис (Ток/Вода/Парно/Газ)

Населено място:

Гр. София

Адрес:

бул. Цариградско шосе №159

Дата:

07.04.2020

Организация:

ЧЕЗ България ЕАД

Детайли за организацията:

Повече информация за ЧЕЗ България ЕАД може да получите ТУК