Инженер енергиен диспечер - гр. София

Описание

Основни задължения:
• Оперативно управлява разпределителна електрическа мрежа пряко чрез въведена автоматизирана система за диспечерско управление или чрез оперативния дежурен персонал на подстанциите ВН/СрН;
• Оперативно ръководи ликвидирането на нарушенията на нормалната работа на разпределителната мрежа ;
• Поддържа напрежението в разпределителната мрежа в определените граници;
• Ръководи извеждането от работа и обезопасяването на електрически съоръжения в разпределителната мрежа и дава разрешение за допускане на групи за работа;
• Събира и обработва информация за електрическите товари и електрическите схеми, данни за оборудването и състоянието на съоръженията в разпределителната мрежа, на уредбите със СрН в подстанциите ВН/СрН ;
• Предприема временно прекъсване или ограничаване на производството или снабдяването с електрическа енергия по разпореждане на съответното Териториално Диспечерско Управление по предварително подготвена програма.

Изисквания:
• Висше техническо образование – бакалавър по електроенергетика;
• Опит в електроенергетиката - минимум 3 години;
• Пета квалификационна група по ТБ и ТЕ;
• Познания за електроразпределителните мрежи и устройства на подстанции ВН/ СрН.

Място на работа:
• гр. София

НАШИТЕ ПРИНЦИПИ
БЕЗОПАСТНОСТ

ЕФЕКТИВНОСТ

ИНОВАЦИИ

ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ

СЪТРУДНИЧЕСТВО
Моля, изпращайте CV с посочен Реф. № CRIED/Sf-085

Само одобрените по документи кандидати ще бъдат поканени на интервю.
Информираме Ви, че като администратори на лични данни дружествата на ЧЕЗ в България обработват, използват и съхраняват предоставените от Вас лични данни съобразно условията на Политиката за защита на личните данни на кандидати за работа на съответното дружество с цел осъществяване на подбор по настоящата обява, за времето, необходимо за провеждане на процедурата, като гарантират опазването им в тайна от трети лица. Всяко право по отношение на Вашите лични данни е гарантирано и може да бъде упражнено в съответствие с изискванията на приложимата законова уредба

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит над 3 г.

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Инженери
Специалисти - електротехници

Населено място:

Гр. София

Адрес:

бул. Цариградско шосе №159

Дата:

03.02.2022

Организация:

ЧЕЗ България ЕАД

Детайли за организацията:

Повече информация за ЧЕЗ България ЕАД може да получите ТУК