Ръководител лаборатория анализ на отказите

Описание

В момента търсим мотивиран Ръководител лаборатория Анализ.

Основна цел на работата:

• Осъществява цялостно управление на аналитичната дейност на лабораторията и пряко участва в анализа на откази, проблеми, свързани с компоненти, материали или технологични процеси;
• Извършва оценка на резултатите от изпитания за надеждност при въвеждането на нови продукти и гарантира успешно управление на разходите, качеството и навременното осъществяване на стъпките на анализа.

Основни задължения:

• Ръководи лаборатория по анализ на откази, осъществява физически анализ на електронни
модули и идентифициране на дефектни компоненти и материали с наличното оборудване;
• Осигурява планирането на приоритетите и стъпките на анализа съобразно конкретните
случаи;
• Осигурява навременното осъществяване на стъпките на анализа;
• Своевременно планира анализ във външни лаборатории и подготовката на образци за
изследване;
• Специфицира и заявява оборудване, консумативи и резервни части, необходими за
работата на лабораторията;
• Следи техническото състояние на оборудването, при необходимост осигурява поддръжка и
ремонт;
• Отговорен за проследяване на разходи за стандартни операции при анализа на откази и
дефекти в лабораторията и във външни лаборатории, разходи за консумативи и резервни
части, NRE разходи (разходи за еднократни дейности по ремонт на оборудването,
проучване и въвеждане на нови техники за анализ, анализ, свързан с внедряване на нови
продукти, приходи от анализ за външни фирми.
• Съдейства с провеждане на обучение на новопостъпили служители на инженерни
длъжности;
• Съдейства със споделена информация, методически указания и физически анализ за
осъществяване на аналитичната дейност;
• Има широк кръг от вътрешни контакти с различни звена в организацията като мениджмънт, Проектни екипи, Производство, Финанси, Качество, Метрологична лаборатория, Поддръжка на оборудването, Инфраструктура, Логистика, Специалисти закупуване;
• При необходимост и наличие на технически и финансови възможности проучва и въвежда
нови методи за анализ.

Изисквания:

• Висше образование (физика или електроника), степен магистър или доктор;
• Поне 5 години опит в анализа на откази, познания по други видове анализи, извършвани
във външни лаборатории;
• Познаване стратегията, основните методи и технически средства на анализа
• Владеене на английски език на ниво Upper Intermediate/ниво B2/
• Компютърна грамотност
• Умения за ефективно управление на ресурсите на лабораторията
• Умения за управление на хора/екипи
• Отлични аналитични умения и умения за вземане на решения
• Умения за справяне с междуличностни взаимоотношения
• Устойчивост на стрес
• Способност за приоритизиране на задачи

Ние предлагаме:

• Социални придобивки – допълнително здравно осигуряване, ваучери за храна, годишни
профилактични прегледи, противогрипни ваксини, програма за отстъпки в над 50 обекта в
цялата страна, преференциална цена за карта MultiSport;
• Фирмено обучение

Изисквания към кандидата

Образование:

Профил:

Ние предлагаме

Категория:

Инженери

Населено място:

Гр. София

Дата:

11.03.2023

Организация:

Cross Source

Детайли за организацията:

Повече информация за Cross Source може да получите ТУК