Специалист Труд и работна заплата

Описание

1. Основни отговорности:
- отговаря за състоянието на документацията по назначаване и освобождаване на работници и служители;
- отговаря за състоянието и функционирането на организацията на труда и отчитане на работното време;
- носи отговорност за вреди, настъпили от нереални норми и нормативи за разход на труд;
- отговаря за оптималното съставяне на графиците за работа;

2. Основни функции и задължения:
- изготвя и оформя трудови договори, допълнителни споразумения към тях;
- съхранява и попълва трудовите книжки и води установената документация;
-води отчет за отпуските за временна нетрудоспособност;
- подготвя оформя и съхранява заповедите и документите за пенсиониране и ги представя на органите на социално осигуряване;
-издава служебни бележки и удостоверения, свързани с трудовата дейност и трудоустрояването;
- отговаря за оформянето и съхраняването на личните досиета на персонала и своевременно отразяване на текущите промени;
-извършва отчетност, свързана с движението на персонала, оформя болничните листове на персонала;
-изготвя статистически справки на наетите лица;
-задължен е да спазва всички фирмени стандарти и процедури в системата по качеството;
-да познава правилата за охрана на труда, техниката за безопасност и противопожарна охрана;

3. Необходима компетентност:
- да познава нормативните актове в областта на трудовото законодателство;
- да знае реда и изискванията за водене, отчитане и анализиране на разходите за труд;

4.Образование: средно

Изисквания към кандидата

Образование:

Ние предлагаме

Категория:

Човешки ресурси

Населено място:

Гр. Добрич

Адрес:

гр.Добрич, ул. "Отец Паисий"15

Дата:

04.07.2018

Организация:

Пътно строителство АД-Добрич

Повече информация за Пътно строителство АД-Добрич може да получите ТУК