СПЕЦИАЛИСТ

ТЕКСИМ БАНК е една от първите, действащи частни банки в България. Мисията на Банката е да предлага на своите клиенти – физически и юридически лица, изгодни за тях, съобразени с потребностите им съвременни банкови продукти и услуги, базирани на високотехнологични информационни решения.
ТЕКСИМ БАНК търси подходящ кандидат за позицията „Специалист“ в дирекция „Анализ и управление на класифицирани експозиции“ гр. София
Изисквания към кандидатите:
• Висше икономическо образование;
• Трудов стаж по специалността: минимум 1 година във финансова институция в областта на кредитиране/събиране на вземания на физически и/или юридически лица;
• Опит и умения в сферата на наблюдение, анализ, управление и контрол на класифицирани експозиции с просрочие, вкл. съдебни и задбалансово отписани кредити, предоговаряне и преструктуриране на кредити;
• Отлични познания и умения за работа с MS Office;
• Комуникативен опит и умения за работа с длъжници;
• Способност за самостоятелно вземане на решения и работа в екип.

Задължения и отговорности:
• Осъществява регулярно наблюдение и идентифициране на кредитополучателите, допуснали забава по кредитните сделки;
• Предприема необходимите действия по събиране на проблемните вземания в зависимост от допуснатата забава и в съответствие с правилата и процедурите на банката;
• Осъществява задълбочен анализ на профила на длъжника и установява причините, довели до влошаване на кредитната експозиция;
• Консултиране и договаряне с длъжници на условията по преструктуриране на влошени кредитни експозиции, както и изготвяне на мотивирани предложения за тяхното оздравяване.

Ние Ви предлагаме:
• Динамична и интересна работа за амбициозни и енергични личности;
• Кариерно развитие;
• Отлична работна среда.

Необходими документи - подробна автобиография с актуална снимка и мотивационно писмо. Само кандидати, одобрени по документи, ще бъдат поканени на интервю. Конфиденциалността е гарантирана и предоставените данни са под специална защита по смисъла на ЗЗЛД.

Изисквания към кандидата

Образование:

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Банково дело

Населено място:

Гр. София

Адрес:

бул. Тодор Александров №117

Дата:

08.09.2017

Организация:

Тексим банк АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Тексим банк АД може да получите ТУК