Експерт в Отдел "Противодействие на изпирането на пари и финансиране на тероризма", Централно управление, гр. София

към Дирекция „Банкова сигурност, управление, сигурност“ в Централно управление, гр.София - до 22.06.2020 г.

Основни задължения:
• Извършване на задълбочен анализ на предоставената вътрешно-банкова информация, по отношение на нейната достоверност и във връзка с дейността на Банката по прилагане на изискванията на ЗМИП и ЗМФТ в качеството й на задължено лице.
• Осъществяване на мониторинг на операции по клиентски сметки и клиенти на Банката. Наблюдение и контрол на спазването на разпоредбите на ЗМИП и ЗМФТ.
• Изготвяне на доклади и становища свързани с дейността на отдела.
• Съдействие при извършване на одити и проверки от Надзорни органи.
• Събиране на данни и документи свързани с операции и клиенти на Банката, както и извършване на проверки с цел прилагане и спазване на разпоредбите на ЗМИП и ЗМФТ.
• Участване в изготвянето на становища по проекти за вътрешни правила, процедури и продукти в съответствие със ЗМИП и ЗМФТ.
• Следене за изменения на приложимото национално и европейско законодателство по превенция изпирането на пари и финансирането на тероризъм.
• Спазване на изискванията за банкова и професионална тайна, станали известни в хода на изпълняване на служебните задължения.

Изисквания за заемане на длъжността:
• Образование – Висше – Икономическо или Юридическо;
• Образователно-квалификационна степен “Магистър“.
• Професионален опит – минимум 2 години на сходна позиция.
• Задълбочени познания на нормативната уредба имащи отношение към банковата дейност и съответствието с приложимото национално и европейско законодателство за превенция използването на финансовата система за пране на пари и финансиране на тероризъм.
• Допълнителни сертификати свързани с обучения, както и достъп до класифицирана информация,ще се считат за предимство.
• Отлична компютърна грамотност – MS Office
• Специални: Теоретични и практически познания в областта на цялостната банковата дейност.
• Свободно владеене на английски език (писмено и говоримо);
• Умения за работа в екип.
Ние предлагаме:
• Работа във водеща финансова институция с изградени традиции и име на пазара;
• Възможност за професионално развитие;
• Атрактивна и гъвкава схема на заплащане в зависимост от постигнатите резултати.
Необходими документи за кандидатстване:
• Мотивационно писмо;
• Професионална автобиография /CV/ на български и английски език – с актуална снимка.

Изисквания към кандидата

Езикови познания:
Английски език

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Категория:

Банково дело

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

03.06.2021

Организация:

Банка ДСК АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК