Експерт „Корпоративни проблемни кредити“

Описание

Основни задължения:
Извършва действия по събиране и управление на корпоративен портфейл от проблемни кредити.
Изготвя планове за действия по проблемни експозиции.
Изготвя предложения за преструктуриране, предсрочна изискуемост, цедиране и прекратяване на балансовото и задбалансово отчитане на проблемни експозиции.
Установява наличността и състоянието на обезпеченията по възложения портфейл и съвместно с юрисконсулт извършва действия по съдебна и извънсъдебна реализация, срещи и преговори с клиенти на банката във връзка с реализиране плана за действие по конкретни кредити, като при необходимост пътува в страната.

Изисквания за заемане на длъжността:
Образование – Висше икономическо образование, образователно-квалификационна степен Магистър;
Професионален опит: минимум 2 (две) години трудов стаж в банкова или финансова институция и минимум 1 (една) година опит в събиране и управление на проблемни експозиции на корпоративни клиенти;
Теоретични и практически познания в областта на нормативната уредба свързана с управление на проблемни кредити;
Отлична компютърна грамотност – MS Office (Word, Excel, Outlook, PowerPoint, Access, etc.);
Владеене на английски език;
Много добри комуникативни способности и умения за работа в екип;
Способност за взимане на решения под напрежение, спазване на срокове и поемане на отговорност;
Правоспособност за управление на лек автомобил ще се счита за предимство.

Ние предлагаме:
Работа във водеща финансова институция с изградени традиции и водещ пазарен дял;
Възможност за развитие и израстване в личен и професионален план;
Атрактивна и гъвкава схема на заплащане в зависимост от постигнатите резултати.

Необходими документи за кандидатстване:
Професионална автобиография /CV/ на български – с актуална снимка
Мотивационно писмо

Изисквания към кандидата

Езикови познания:
Английски език

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:

Ние предлагаме

Категория:

Инвестиционни посредници
Бизнес /консултантски услуги

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

02.05.2023

Организация:

Банка ДСК АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК