Експерт в Отдел „Одобрение на кредити малък бизнес“- София

Описание

Основни задължения:
Анализ и преценка на кредитоспособността на дружества в сегмент Малък бизнес;
Изготвя независима и аргументирана оценка относно кредитния и търговски риск на клиента и обследваната кредитна експозиция;
Предоставя решения във връзка със съгласуване на инвестиционната дейност на дъщерни компании на Банка ДСК ЕАД;
Набира допълнителна информация по внесените предложенията за кредити, с оглед оптимизиране на кредитния риск;
Осъществява контрол за съответствие на кредитната политика, отрасловата принадлежност на клиентите и др. в това число и съответствие на кредитните сделки относно одобрените продуктови условия на Банка ДСК АД;
Поддържа високи стандарти на поверителност и етика, работейки с чувствителна търговска информация.

Изисквания за заемане на длъжността:
Образование – Висше икономическо;
Образователно-квалификационна степен Бакалавър;

Професионален опит: минимум 2 (две) години трудов стаж в областта на банковото дело и финансите и по-специално кредитиране на фирми (Микро/МСП);
Да познава и умее да прилага основните нормативни актове като Закон за кредитните институции, наредби на БНБ, Търговски закон, Валутен закон, Данъчно-процесуален кодекс, Закон за задълженията и договорите, Закон за особените залози, Закон за счетоводството, Закон за ДДС, Закон за корпоративно подоходно облагане, Закон за мерките срещу изпиране на пари, Национални счетоводни стандарти;
Да има много добри комуникативни способности, умения за работа в екип, инициативност и отговорност.

Ние предлагаме:
Работа във водеща финансова институция с изградени традиции и име на пазара;
Възможност за професионално развитие в сферата на корпоративното кредитиране и управление на кредитният риск;
Работа в динамична среда, атрактивна и гъвкава схема на заплащане в зависимост от постигнатите резултати, както и гъвкаво работно време.

Необходими документи за кандидатстване:
Мотивационно писмо;
Професионална автобиография /CV/ на български език – с актуална снимка.

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Банково дело

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

01.02.2024

Организация:

Банка ДСК АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК