Специалист в екип „Бек офис просрочени вземания“- Варна

Описание

Основни задължения:
Участие в управлението на проблемни вземания с цел ускоряване и оптимизиране на процеса по събирането им при съблюдаване на вътрешно нормативната уредба на Банката:
Изготвяне на уведомления до задължени лица по проблемни кредити на физически лица чрез писма за предсрочна изискуемост и нотариални покани, както и извършване на всички необходими операции за промяна на кредита в предсрочно изискуем;
Извършване на финансови счетоводни операции във връзка с изпълнителните действия, като изготвя документи и извършва необходимите действия по заплащане на дължимите законови разноски и такси по указания на съответните юрисконсулти във връзка с принудителното изпълнение по Граждански процесуален кодекс;
Изготвяне на счетоводни извлечения за подаване на заповеди за изпълнение и изпълнителни листа, счетоводни извлечения по кредити с установителни искове, съдебно-счетоводни експертизи;
Извършване на финансови и счетоводни операции във връзка с доброволни продажби на обезпечения от страна на ипотекарните длъжници и заличаване на ипотеки по решения на компетентен орган в Банка ДСК АД;
Ежедневно отразяване на всички действия в информационната система за управление на просрочени вземания чрез въвеждане на записи;
Поддържане на коректна и актуална база от данни с информация за длъжниците на Банката.

Изисквания за заемане на длъжността:
Образование– висше, образователно–квалификационна степен бакалавър, специалност с икномическа насоченост;
Професионален опит– минимум 2 ( две) трудов стаж на сходна позиция или позиция в сферата на необслужвани кредити;
Познания в областта на банковото дело;
Лоялност, аналитично мислене, умения за самостоятелна работа и работа в екип;
Много добра компютърна грамотност;
Ползване на английски език на работно ниво.

Ние предлагаме:
Работа във водеща финансова институция с изградени традиции и име на пазара;
Позитивна и динамична среда, ориентирана към резултатите и клиентската удовлетвореност;
Възможност за професионално развитие;
Атрактивна и гъвкава схема на заплащане в зависимост от постигнатите резултати;
Ваучери за храна в размер на 200 лв. на месец, изгодни условия за жилищно и ипотечно кредитиране, Мултиспорт карта на преференциални цени и Wellness програма за служители на Банка ДСК;
20+2 дни платен годишен отпуск.

Необходими документи за кандидатстване:
Подробна автобиография (CV) с актуална снимка

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Банково дело

Населено място:

Гр. Варна

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

25.04.2024

Организация:

Банка ДСК АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК