Юрисконсулт в дирекция "Методология и развитие събиране на вземания"- София

Описание

Основни задължения:
Изготвяне, актуализиране, внедряване и контролиране на спазването на методология, указания, стандарти и модели за събиране на съдебни вземания в управлението
Създаване на вградени мениджмънт контроли за по– ефективно управление на представянето на служителите в управлението, както и за следене на спазване от служителите на предписания процес в съдебното събиране на вземането
Предложение относно дефиниране, извършване на селекция и изготвяне на критерии за подбор на съдебни вземания за кампании/ цесии с цел увеличаване събираемостта на вземанията, вкл. и отписване
Изготвяне на критерии за селектиране на портфейли от проблемни кредити, в съдебна фаза, на физически лица за възлагане за управление на външни фирми
Идентифициране на нуждите и необходимостта от провеждане на обучения и/или коучинг сесии на служителите, ангажирани в процеса на управлението на съдебните вземания от физически лица
Подготвяне или актуализиране на обучителни материали, програми, планове и модели за обучение; провеждане на обучения на служителите, ангажирани в процеса на управлението на съдебни вземания от физически лица
Изготвяне на предложения за създаване и/или промяна на мотивационна схема на служителите в Управлението.

Изисквания за заемане на длъжността:
Образование – висше юридическо степен - „Магистър по право” с издържан теоретико-практически изпит за успешно завършен стаж за правоспособност
Професионален опит – минимум 2 (две) години трудов стаж в банковата/финансовата сфера, предимство е в звена, управляващи съдебни вземания
Теоретически и практически познания в областта на банковото дело
Много добра компютърна грамотност, способност за самостоятелно решаване на сложни казуси, необходимост от постоянна актуализация на знанията
Ползване на английски език на работно ниво
Лоялност, компетентност, аналитично мислене, работа в екип.

Ние предлагаме:
Идеална възможност за професионално и кариерно развитие във водеща финансова институция
Ваучери за храна в размер на 200лв. на месец!
Промоционални цени за ползване на карти MultiSport, Wellness програма, Програма за намаления и отстъпки в търговската мрежа
Комуникативна локация в центъра на гр. София.

Необходими документи за кандидатстване:
Професионална автобиография /CV/ на български език с актуална снимка

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Магистър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Правни и Юридически услуги

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

10.10.2024

Организация:

Банка ДСК АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК