Оператор електрическа подстанция/ отговорник за гр.София

Описание

Основни задължения:
• Ръководи подготовката и работите по отговорни и аварийни превключвания в разпределителните устройства на подстанцията;
• Участва активно в провеждането на противоаварийни тренировки на оперативния персонал на съответната подстанция и прави протокол;
• Отговаря и контролира правилното водене на оперативна и техническа документация и спазване на технологичните инструкции и под законовите нормативни наредби;
• При необходимост дежури по утвърдения график в подстанцията, за която отговаря и изпълнява всички функции съгласно инструкциите;
• Участва в отстраняването на аварии по ел. съоръженията, включително и в извън установеното работно време;
• Издава наряди за работа по електрическите съоръжения в подстанцията, съгласно Правилника за безопасност и здраве при работа електрически уредби и съответните инструкции.

Изисквания:
• Средно eлектротехническо образование;
• Опит по специалността – мин. 1 година;
• Познаване на ЗЕ и подзаконовите нормативни актове, произтичащи от него; Правилника за безопасност и здраве при работа в електрически уредби на електрически и топлофикационни централи и по електрически мрежи;
• Познаване на техническата документация – проектна, инструкции за монтаж и експлоатация н съоръженията в подстанцията и др.;
• Четвърта или пета квалификационна група по ТБ;
• Свидетелство за управление на МПС;
• Отлични организационни умения;
• Много добри умения за работа в екип;
• Умения за работа в динамична среда.

Място на работа:
• гр. София

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Средно-специално

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Специалисти - електротехници

Населено място:

Гр. София

Адрес:

бул. Цариградско шосе №159

Дата:

07.10.2021

Организация:

ЧЕЗ България ЕАД

Детайли за организацията:

Повече информация за ЧЕЗ България ЕАД може да получите ТУК