Специалист Метрология

Описание

Търсим специалист Метрология.

Основна цел на работа:
Да извършва метрологичното осигуряване на оборудването във фирмата, анализ на измервателните средства и тестови системи, както и измервания свързани с осигуряване качеството на продуктите.
Основни задължения:
 Да спазва графика за калибриране на измервателните средства и извършва контролни операции;
 Да носи отговорност за корекността на своята работа и работата на операторите метрология;
 Да е запознат със съответните работните инструкции и да ги следва стриктно;
 Да може да прави методики за калибриране на измервателни средства и да пише инструкции за работа.
 Да уведомява прекия си ръководител в случай на регистрирано несъответствие;
 Да подпомага дейността на старши специалист метрология и ръководител метрологична лаборатория при специфициране и заявяване на оборудване за извършване на метрологични проверки във фирмата;
Изисквания:
 Висше техническо образование;
 Ползванe на английски език – минимум ниво A2 (Pre- Intermediate)
 Познаване на физическите величини - електрически, геометрични,
оптични, в областа на акустиката, маса, налягане, температура и т.н.
 Познания за калибриране на измервателно оборудване;
 Умения за работа с чертежи и познания по стандартите за оформяне на
конструктивна документация;
 Познания по теоретични основи на метрологията, като задължително
трябва да познава и борави добре с термини като точност, разделителна
способност, повторяемост, възпроизводимост, пригодност и др.;
 Умения за работа с различни измервателни средства – мултиметър,
манометър, калибър, микрометър, термометър, шумомер, индикаторен
часовник,силомер и др.
 Познания за статистически методи за контрол - MSA, SPC и др.
 Компютърна грамотност - работа с MS Office – Word и Excel на много добро
ниво;
 Познания по системи за управление на качеството като IATF 16949,
ISO 14001 се счита за сериозно предимство;
 Предишен опит на подобна позиция е голямо предимство;
 Умения за работа в екип.
Условия:
 Cменен режим на работа с време на разположение при необходимост;
 Добър социален пакет;

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:

Профил:

Ние предлагаме

Категория:

Инженери

Населено място:

Гр. София

Дата:

03.02.2020

Организация:

Cross Source

Детайли за организацията:

Повече информация за Cross Source може да получите ТУК