Техник, изграждане на оптични мрежи

Описание

Търсим Техник, изграждане на оптични мрежи.

Задължения:

Извършва цялостен монтаж на комуникационно оборудване по предоставеното задание, извършва монтажни, инсталационни работи и настройки на оборудване на телекомуникационни обекти, централи, канални мрежи и др.
Разчитане на FDP схеми и блок диаграми за свързване на оптични кабели и влакна, съгласно предоставени входящи данни от Клиента;
Изграждане на оптична свързаност, в съществуващи и нови оптични мрежи;
Сплайсване и аранжиране на оптични влакна в ODF, муфи, разпределителни шкафове, съгласно изисквания и FDP схеми на Клиента;
Сплайсване, измерване на оптични кабели новоизградени оптични линии;
Монтаж на пасивна и активна техника в комуникационни ракове и изтегляне на оптични кабели;
Спазване на план график за изпълнение на задачите;
Правилна експлоатация и поддръжка на предоставеното оборудване;
Отстраняване на аварии в оптична мрежа;
Изготвяне на доклади за извършената дейност;
Познаване и спазване на изискванията по безопасни условия на труд;
Командировки в страната и чужбина.

Изисквания за позицията:

Опит и познаване на инсталационни практики и материали – монтаж на муфи, видове оптични кабели и стандарти, пач корди, адаптори, конектори, оптични разпределители /ODF/;
Опит в сплайсване и рaнжиране на оптични влакна;
Опит с измервателна апаратура ще се счита за предимство;
Познание за типовете оптични мрежи и елементи (FTTB, FTTH, FTTA – AON, PON и др.);
Завършено средно или висше образование – предимство е техническо;
Готовност за работа в екип и усвояване на нови знания и умения;
Шофьорска книжка – категория B;
Опит на подобна позиция ще се счита за предимство;
Умения за работа с ръчни инструменти, машини и лични предпазни средства;
Добри организационни и комуникационни умения;
Отговорност и лоялност.

Какво предлагаме:

Работа във водеща компания;
Обучения спрямо нуждите за развитие на различни умения;
Предизвикателна и динамична работна среда;
Условия за реализация и развитие;
Възможност за работа в чужбина;
Конкурентно възнаграждение;
Допълнителни стимули и гъвкава система за социални придобивки;
Допълнително здравно осигуряване;
Допълнителен платен годишен отпуск;

Изисквания към кандидата

Образование:

Ние предлагаме

Категория:

Строителство, Архитектура
Инженери

Населено място:

Гр. София

Дата:

10.09.2024

Организация:

Cross Source

Детайли за организацията:

Повече информация за Cross Source може да получите ТУК