Специалист Моделиране на Бази данни и Бизнес Интелиджънс

Описание

Задължения

VIVACOM е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, както и индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

Основната задача на екипа Управление на данни и БИе да подготви данните от системите на компанията в удобен вид за анализи и отчети. Екипът е изправен пред предизвикателството да поддържа и развива един от най-големите “Складове за данни” (DWH) на територията на страната. Позицията предлага интересна и динамична работа в сферата на информационните технологии. Възможности за дългосрочно професионално и личностно развитие с фокус върху управлението и анализа на данни. Работа по проектиq обвързани с най-новите технологии и инструменти в сплотен екип от добри професионалисти.

Ако искате да се занимавате с:

Световно известни бизнес системи като Oracle Siebel CRM, SAP и др. в Enterprise среда
Море от данни в телеком бизнеса - моделиране, създаване на Extract-Transform-Load процедури, PL/SQL скриптове
Прилагане на техники за извличане на знания от бази данни Oracle, MS SQL и др.
Трансфер на данните в особено големи размери със средствата на ETLInformatiсa PowerCenter към един от най-големите складове за данни (DWH) в страната
Тестване и разработка на контроли за коректност на данни и процеси
Обучение на бизнес потребителите за създаване на различни KPI показатели и отчети за компанията чрез средствата на Oracle Business Intelligence (OBIEE)

Умения и Квалификации

Ако притежавате:

Висше образование, в областта на компютърните науки, телекомуникациите или математиката
Познания в работа с Data Warehousе – разработка, архитектура и дизайн
Опит с Informatica Power Center или друг ETL инструмент е предимство
Добри познания по SQL и релационни бази данни
Познания по Oracle Business Intelligence или друг Бизнес Интелиджънс инструмент
Добро владеене на английски език – писмено и говоримо
Аналитични умения, проактивност и иновативност
Способност за работа в динамична среда с предизвикателни цели и срокове
Добри комуникативни умения и способност за работа в екип

Допълнителна информация

Вие бихте могли да станете част от нашия екип със следните предимства:

Работа в екип от експерти, в модерен офис на топ локация
Възможност за реализация в сферата на ИТ в най-големия телеком в България
Възможност за работа със световно известни инструменти за обработка на данни и достъп до значителни изчислителни ресурси
Придобиване на специфичен опит в Телеком и ИТ

Начин на кандидатстване

Моля, натиснете бутон „Кандидатствай”, за да изпратите автобиография и мотивационно писмо за позицията не по-късно от 26 януари 2016 г. Само одобрените по документи кандидати ще бъдат поканени на интервю.

Изисквания към кандидата

Езикови познания:
Английски език

Образование:

Ние предлагаме

Договор:
Трудов срочен

Категория:

ИТ и Компютърни специалисти
Телекомуникации
Aдминистративна дейност и продажби

Населено място:

Гр. София

Адрес:

Цариградско шосе 115

Дата:

13.01.2017

Организация:

Vivacom

Детайли за организацията:

Повече информация за Vivacom може да получите ТУК