Старши специалист Техническа поддръжка – Поддръжка на IP мрежи и услуги - София

Описание

Задължения

Vivacom е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

Отговаря за работоспособността на IP мрежите и устройствата, както и качеството на предоставяните услуги в мрежите за Радио, Телевизионни и Сателитни услуги.
Работи със специализираните системи за наблюдение и контрол на мрежата, измервателни уреди и контролни монитори.
Извършва дейности по регистриране, локализиране и отстраняване на инциденти и проблеми в IP мрежите.
Възстановяване на услуги в мрежата при критични повреди, чрез прерутиране или създаване на временно решение.
Превантивни мерки за недопускане или намаляване на прекъсванията в IP мрежите.
Ескалация на проблемите към доставчиците на оборудване и последващи действия по установяване и решаване на проблемите.
Извършване на Root Cause Analysis за критични проблеми в мрежата.
Изготвяне на работни инструкции за отстраняване на повреди към другите екипи.
Осигуряване на надежността на IP мрежата, като извършва редовни проверки за натоварване, резервираност, сигурност и коректни конфигурации.
Фокусира се върху правилната експлоатация на съоръженията, качеството на услугите, отстраняване на инциденти и планирани конфигурации на IP мрежите.
Оказване на съдействие при въвеждане в експлоатация на нови съоръжения съобразно проекти на Vivacom.

ИЗИСКВАНИЯ

Висше образование, Магистър или Бакалавър по телекомуникации, или компютърни мрежи
Високо ниво на познаниия в IP технологиите, IP протоколи и оборудване (routers, switches, firewalls, routing protocols, MPLS, multicast)
Най-малко 3 години опит в поддръжката на IP мрежи и услуги
Отлични компютърни умения – МS Windows, MS Office, MS Visio
Добро владеене на английски език
Умения за работа в екип и отговорност
Комуникативност, организираност
Свидетелство за управление на автомобил кат. „В” или по-висока.

Ние Ви предлагаме

Професионално развитие в най-голямата и високо технологична телекомуникационна компания в България
Обучение за придобиване на специфични познания и умения, свързани с работата и бъдещото развитие в компанията
Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки

Начин на кандидатстване

Моля, натиснете бутон „Кандидатствай”, за да изпратите автобиография и мотивационно писмо за позицията не по-късно от 29 октомври 2021 г.

Само одобрените по документи кандидати ще бъдат поканени на интервю.

Изисквания към кандидата

Образование:

Ние предлагаме

Категория:

ИТ и Компютърни специалисти

Населено място:

Гр. София

Адрес:

Цариградско шосе 115

Дата:

22.10.2021

Организация:

Vivacom

Детайли за организацията:

Повече информация за Vivacom може да получите ТУК