Групов мениджър в дирекция „Централизирано събиране на вземания”- Варна

Описание

Основни задължения:
Организиране и контрол на дейността на поверения ви екип с цел обработка и управление на кредити на физически лица в най-ранна фаза на просрочие, чрез телефонни обаждания, с цел пълно погасяване на просрочените суми и възстановяване на кредитните експозиции в редовност и/или своевременно насочване на задължените лица към възможностите за предоговаряне/ преструктуриране на задълженията;
Подпомагане и контрол чрез текущи и последващи контроли на процеса на централизирано събиране на просрочени вземания от длъжници;
Наблюдение и разпределение, съгласувано с Директор дирекция, на натовареността, приоритетите и задълженията на служителите в поверения ви екип;
В случаи на „трудни“ клиенти оказване на необходимото съдействие на служителите от екипа;
Отговорен за изпълнението/неизпълнението на целите за събиране и обработване на поверения портфейл на служителите с отделните групи закъснения на просрочените кредити;
Контролиране на поддържането на коректна база от данни с информация за длъжниците на Дружеството, както и за своевременното й актуализиране

Изисквания за заемане на длъжността:
Образование – висше; образователно-квалификационна степен – бакалавър, специалност в област съответстваща на длъжността
Професионален опит– минимум 2 (две) години трудов стаж в банкова или финансова институция и минимум 1 (една) година управленски опит на сходна позиция
Познания в областта на банковото дело вкл. и спецификата на кредитиране на физически лица
Лоялност, аналитично мислене, умения за работа в екип, много добри комуникативни умения, ясна дикция и умения за водене на преговори
Много добра компютърна грамотност
Ползване на английски език на работно ниво

Ние предлагаме:
Работа във водеща финансова институция с изградени традиции и име на пазара;
Позитивна и динамична среда, ориентирана към резултатите и клиентската удовлетвореност;
Ваучери за храна в размер на 200лв. на месец;
Изгодни условия за жилищно и ипотечно кредитиране;
Мултиспорт карта на преференциални цени;
Wellness програма за служители на Банка ДСК;
20+2 дни платен годишен отпуск;
Бонусна система в зависимост от постигнатите резултати

Необходими документи за кандидатстване:
Подробна автобиография (CV) с актуална снимка

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Мениджмънт, бизнес развитие

Населено място:

Гр. Варна

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

01.03.2023