Управител (овощни градини)

Фирма „Венец.Т” ООД търси да назначи Управител (мъж/жена), който да ръководи и контролира всички дейности извършвани в земеделските обекти на дружеството в с. Дебнево и с. Тодорово, България, включително

а) 5 хектара интензивно органична нискостеблена черешова градина, разработенa под ръководството на швейцарски научно-изследователски институт по органично земеделие (Swiss Research Institute of Organic Agriculture - FiBL), и

б) две 5-7 ха поликултурни овощни градини въз изградени, следвайки принципите на пермакултурно стопанство, разработенa под ръководството на “Balkan Ecology Project/Балкански екологичен проект” (Balkep).

Овощната градина с череши е засадена в края на 2016; една от поликултурните овощни градини е създадена през 2015/2016, другата ще бъде завършена през 2017. Целта ни е през следващите години да засадим още няколко градини.

Управителят ще ръководи изпълнението на поставените цели за създаване на овощните градини и ще бъде отговорен за тяхното финансово и физическо състояние и развитие. Тя / Той ще управлява и обучава екип от местни работници, като докладва и работи в тясно сътрудничество със управлението на фирмата и собствениците на компанията.

Идеалният кандидат трябва да притежава едновременно управленчески и професионални умения, включително познания и опит в практики за устойчиво земеделие, агрономството, овощни градини, торене, резитба, напояване и интегрирано управление на селскостопански вредителите. Тя или той трябва да бъде в състояние да допринесе с идеи за разширияването и разнообразяването на функционирането на градините. Това е уникална възможност за човек със страст към новаторско, устойчиво биологично земеделие, да участва в проект, който има за цел да допринесе за налагането на алтернативни модели за земеделие и развитие на селските райони. Ние предлагаме атрактивна заплата (в сравнение с местните стандарти), социални осигуровки, възможности за развитие и обучение и други облаги.

Характер на дейността и основни, оперативни задължения:

* Създаване и управлвление на органична черешова нискостеблена градина под покрив, с използване на климатико-защитни мрежи, по проект и под системно методическо ръководство на FibL(Swiss Research Institute of Organic Agriculture);
* Създаване и управлвление на поликултурни овощни градини по проект и под системно методическо ръководство на Balkep;
* Ръководство и участие в изпълнението на краткосрочните и дългосрочните бизнес планове за цялостната дейност и сезонните работи в градините;
* Ръководство на цялостната дейностите свързана с овощните градини, включително разработване и прилагане на растителна защита, обогатяване на почвата, напояване, изготвя работни планове;
* Планиране, отчетност и оценка на реколтите, качеството им и всички други производствени фактори, свързани с тях;
* Управление, обучение и контрол на дейността на персонала; прави оценки за своите познания и тези на персонала, както и на нуждите от допълнителна подготовка, в случай на необходимост;
* Съдействие при подбора, набирането и назначаването на допълнителен персонал (сезонен и постоянен);
* Съдействие за осигуряване на специализирано оборудване, включително трактори, косачки, пръскачки, опаковъчни устройство и др.;
* Изпълнение и подкрепа при разработване на официални проектни предложения / заявления за програни на ЕС и инициативност при привличане на други източници на финансиране;
* Представяне и защита на проектни предложения / заявления пред компетентните държавни институции.

За „Венец.Т” ООД:

Първостепенна цел на „Венец.Т” ООД е създаването на жизнено устойчива, динамично развиваща се местна общност със своя регионална икономика, базираща се на производството и приготовлението на здравословни, ценово-достъпни за всички членове на общността храни. За тази цел, някои от дейностите на дружеството ще бъдат отглеждане на органични череши, за вътрешна консумация и износ, както и бутилиране на висококачествени плодови сокове, компоти и сладка предимно за вътрешния пазар. Тези дейности ще генерират приходи, които ще бъдат реинвестирани основно в други, по-малко печеливши дейности на фирмата, целящи удовлетворяване на нуждите на общността. Например - създаване на кухня и център за предлагане на храна и свежа земеделска продукция, на приемливи за месното население цени, произведена от компанията и от други локални, асоциирани производители.

Моля, изпратете вашата молба, включително и мотивационно писмо, CV, други документи (препоръки, удостоверение и пр.), oчакването Ви за заплата, кога можете да постъпите на работа, по имейл: info@venets.co. Краен срок за подаване на документите - 10.03.2017. Одобрените кандидати ще бъдат поканени за интервю.

Изисквания към кандидата

Езикови познания:
Английски език, Немски език

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:

Специални умения:
* Висше образование по агрономството или сравнима академична или практическа квалификация; * Добро владеене на английски или немски и български (или друг славянски език, с готовност да научат български език); * Опит в съвременното производството на нискостеблени насаждения (шпиндел системи) и управление на аграрно стопанство; * Познания по органични земеделски практики (или готовност да научи); * Съществен личен практически опит в земеделско стопанство и ръководство на персонал; * Познаване на машини, напоителни системи, почви и растителна защита; * Опит във воденето на отчетност на дейността на земеделско стопанство и умения за работа с програмите на MS Office. Напреднала обща компютърна грамотност; * Много добри умения за комуникация; способност за работа в екип, както и с отделните членове на колектива; * Готовност за извънреден труд при необходимост – след работно време и през почивни дни; * Визия за развитие и разрастване на ръководеното от него земеделското стопанство; * Желание за личностно развитие и дългосрочна, задълбочена обвързаност с поетия професионален ангажимент.

Ние предлагаме

Договор:
Трудов срочен

Ниво в йерархията:
Средно управленско ниво

Категория:

Селско, горско стопанство, рибовъдство

Населено място:

Гр. Плевен

Адрес:

гр. Плевен 5800 Васил Левски No 1, ет. 7, ап. офис 701

Дата:

01.03.2017

Организация:

Венец.Т ООД

Детайли за организацията:

Повече информация за Венец.Т ООД може да получите ТУК