Търговски директор- София

Описание

Търговски директор
Менпауър България е световен лидер в професионалните решения по подбор на персонал и управление на човешките ресурси.

В момента, за наш клиент, търсим мотивирани и отговорни кандидати за позицията:

Търговски Директор

Основни функции и задължения:
Определя и регламентира политиката на фирмата спрямо клиентите – ценова, условия на работа и т.н.
Участва в подготовката на предварителната обосновка, планиране и осъществяване на проекти за регионално развитие.
Развива и усъвършенства маркетинговата информационна система на фирмата. Предлага и участва в дейностите по планиране и подготовка на рекламни и промоционални кампании.
Анализира, прогнозира и планира продажбите във всички регионални звена на фирмата. Изработва обобщен годишен план на продажбите на фирмата и контролира неговото изпълнение на месечна и тримесечна база.
Изготвя периодични отчети на резултатите от продажбите и изпълнението на бюджета и анализира отклоненията между действителните и планираните показатели.
Следи отблизо работата на всеки един служител, планира работната заетост, разпределя задачите и целите и координира действията на екипа.
Подпомага и координира усилията на екипа по изпълнение на целите и показателите. Отговаря за организирането на конкретни действия на екипа за постигането на желания резултат от дейността.
Взаимодейства активно с Ръководител звено доставки за определяне и оптимизация на складовите запаси и поддържане на добър баланс между складови наличности за прогнозируеми продажби и кратки срокове и ниски разходи при специализирани доставки.
Идентифицира съществуващите и потенциални бизнес възможности и разработва контакти с конкретни клиенти в целевите групи в посока на дългосрочно партньорство.
Представя фирмата пред ключови клиенти и отговаря за развитието на партньорските взаимоотношения с тях, за създаване на потенциални контакти, превръщането им в активни контакти и изгражда адекватни стратегически партньорства в целевите групи.
Проучва и анализира състоянието и тенденциите в отделните индустриални сегменти и идентифицира съществуващи и потенциални бизнес-възможности.

Изисквания за заемане на длъжността:
Висше техническо или икономическо образование
Търговски нюх, самоорганизираност, предприемчивост, действеност и добри комуникативни умения.
Аналитично и логическо мислене, способности за адаптация и адекватни решения в динамична среда. Умения за идентифициране и разрешаване на конфликтни ситуации.
Умения за планиране, изграждане, организиране, мотивиране и управление на търговски екипи. Способности за развитие уменията на хора.
От 3 до 5 години екстензивен опит в областта на продажби, дистрибуция. Минимум 1 година ръководен опит в посочените области.
Добри компютърни умения – текстообработка, електронни таблици, ERP, Internet, e-mail, добри умения за работа със системи за планиране и управление на ресурсите.
Добър писмен и говорим английски език
Шофьорска книжка

Компанията предлага:
Мотивиращо възнаграждение + премия.
Трудов договор.
Стандартно работно време - от понеделник до петък.
Работа в млад и мотивиран екип.
Кола, лаптоп и телефон.

Ако отговаряте на посочените условия и тази позиция представлява интерес за вас, моля изпратете вашето актуално CV.

Благодарим Ви!

Всички кандидатури ще бъдат разглеждани строго конфиденциално. Ще се свържем само с одобрените по документи кандидати!

Менпауър България има лицензен номер № 2033/20.04.2016 за предоставяне на услуги в областта на Човешките Ресурси.

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит над 3 г.

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Средно управленско ниво

Категория:

Продажби - експерт мениджъри

Населено място:

Гр. София

Адрес:

гр.София, ул.Никола Мирчев №33

Дата:

06.12.2018

Организация:

Менпауър България ООД
Агенция за подбор на персонал

Повече информация за Менпауър България ООД може да получите ТУК