Старши специалист Планиране на мрежи за съвременни телеком услуги – гр. София

VIVACOM е лидер в предоставянето на съвременни телекомуникационни услуги, които отговарят на най-високите професионални стандарти - мобилни и фиксирани гласови услуги, оптичен интернет, цифрова телевизия, до индивидуални телекомуникационни решения, направени по поръчка на клиента.

ОТГОВОРНОСТИ

• Анализ на инфраструктурата за достъп до услуги (Ethernet, GPON, ADSL и VDSL) по отношение на капацитет, производителност и надеждност. Автоматизиране процеса на събиране на данни, моделиране на мрежата и презентиране на резултатите от анализите на мрежата
• Създаване на архитектурана мрежата
o Създаване на цялостна архитектура за предоставяне на телеком услуги на частни и бизнес клиенти
o Планиране на развитието на мрежите на база на архитектурата им
• Отговаря за валидация на мрежови дизайн чрез тестове
o Определяне на критични елементи на дизайна
o Дефиниране на тестове за проверка на работата на критичните елементи
• Изпълнение на тестовете, анализ и документиране на резултатите
• Дизайн на решения за разширение или оптимизация на мрежата на база тенденции в натоварването и промени в изискванията на съществуващи и очаквани нови услуги и реализация на решенията в мрежата

ИЗИСКВАНИЯ

• Висше образование, степен бакалавър или магистър по Телекомуникационни технологии, Информационни технологии или сходна област
• Препоръчително 2 години опит на позиция в доставчик на услуги в сферата на телекомуникациите
• Познания и практически опит в областта на Ethernet базирани комуникационни мрежи, GPON и ADSL/VDSL мрежи за достъп
• Задълбочени познания при работа с комутатори и маршрутизатори
• CCNP или аналогичен сертификат ще се счита за предимство
• Практическо ползване на скриптови езици за програмиран – Python, Perl, Tcl/Tk, expect ще се счита за предимство
• Много добра компютърна грамотност – MS Office, Excel, Visio
• Отлично владеене на английски език – писмено и говоримо
• Аналитично мислене, ориентация към практически решения на проблеми
• Работа в екип, споделяне на знания

Ние Ви предлагаме

• Професионално развитие в най-голямата и високо технологична телекомуникационна компания в България
• Обучение за придобиване на специфични познания и умения, свързани с работата и бъдещото развитие в компанията
• Много добри възможности за възнаграждение спрямо приноса и постигнатите резултати
• Разнообразни и конкурентни допълнителни придобивки

Начин на кандидатстване

Моля, натиснете бутон „Кандидатствай”, за да изпратите автобиография и мотивационно писмо за позицията не по-късно от 5 януари 2021 г.
Одобрените по документи кандидати ще бъдат поканени на интервю.

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Категория:

Продажби - експерт мениджъри

Населено място:

Гр. София

Адрес:

Цариградско шосе 115

Дата:

05.01.2021

Организация:

Vivacom

Детайли за организацията:

Повече информация за Vivacom може да получите ТУК