Адвокат – Корпоративно и Търговско право (Инвестиции и VC фондове)

Адвокатско дружество „Димитрова, Стайкова и Пaртньори“ търси амбициозен адвокат с опит в корпоративното и търговското право, който да се присъедини към екип, специализиран в инвестиции и работа с VC фондове. Тази роля предоставя уникална възможност за работа с най-иновативните стартиращи компании и водещи VC фондове в България и региона.
В качеството си на адвокат ще участвате активно в подготовката и правното обслужване на сделки по дялово инвестиране, придобиване на компании, корпоративни сливания и преобразувания, като същевременно ще осигурявате правна подкрепа при инвестиционни проекти.

Основни задължения и отговорности:

1. Подготовка на документация за дялово инвестиране и придобивания:
- Изготвяне на договори за дялово инвестиране (equity investments), конвертируеми заеми (convertible loans) и други инвестиционни инструменти;
- Подготовка на споразумения за акционери, инвестиционни договори и всякакви свързани документи;
- Юридическа подкрепа по време на процеса на прехвърляне на дялове и акции, включително апортни вноски, увеличаване и намаляване на капитал;
2. Правна консултация и представителство при инвестиционни сделки:
- Участие в преговори между инвеститори и стартиращи компании, осигуряване на правна подкрепа и консултиране на клиенти относно условията на инвестициите;
- Подготовка на правни становища, свързани с инвестиционни стратегии, регулаторни изисквания и договорни условия;
3. Юридическа подкрепа при сделки по сливане и придобиване (M&A):
- Юридическо осигуряване на процесите по сливания и придобивания, включително due diligence, структуриране на сделките и изготвяне на съответната документация;
- Работа по правните аспекти на дяловите и акционерните преобразувания на компаниите;
4. Извършване на правни анализи (due diligence):
- Правни проверки на компании, които се намират в процес на придобиване или получаване на инвестиция;
- Оценка на правните рискове, свързани със съществуващи договори, задължения и корпоративна структура на компанията;
5. Съответствие със законовите регулации:
- Консултиране на клиентите относно изискванията на местното и международното финансово законодателство, свързано с инвестиции;
- Осигуряване на съответствие с регулаторните изисквания за VC фондове, private equity, стартиращи компании и други корпоративни субекти;
6. Подготовка на договорна документация:
- Изготвяне и преглед на договори за прехвърляне на дялове, споразумения за акционери, търговски договори и други документи, свързани с корпоративни промени;
- Юридическо съветване и изготвяне на документация по въпроси, свързани с капиталовите структури на компаниите;
7. Участие в корпоративни промени:
- Промени в корпоративните партиди, като увеличаване/намаляване на капитал, промяна на управление, промяна на юридическия статут на компанията;
- Юридическа подкрепа при реорганизации, преобразувания и ликвидация на дружества;
8. Консултации и правна подкрепа на стартиращи компании:
- Съветване на стартиращи компании по правни въпроси, свързани с тяхната дейност, структура и възможности за привличане на инвестиции;
- Подготовка на документи за учредяване, финансиране и разширяване на стартиращи компании;

Изисквания и умения:

- Завършено висше юридическо образование;
- Отлично ниво на английски език – писмено и говоримо;
- Поне 2 години професионален опит в областта на корпоративното и търговското право;
- Опит в изготвянето на търговски договори, правна документация за прехвърляне на дялове, увеличаване/намаляване на капитал и апортни вноски;
- Проактивност и желание за учене и развитие в динамична среда;
- Опит и интерес в правни анализи (due diligence) на компании, познания и интереси в областта на финансовото и инвестиционно законодателство, опит в участие в преговори и подготовка на документи за инвестиции, включително equity investments и convertible loans;

Компанията предлага:

- Участие в български и международни проекти в сферата на инвестициите;
- Работа с най-иновативните стартиращи компании и водещи VC фондове в региона;
- Отлични условия на труд, възможности за професионално развитие и обучение;
- Работа в колектив от професионалисти, споделящи общи ценности и цели;

Ако търсите възможност за професионално израстване в една от водещите адвокатски практики и сте мотивиран юрист с опит и интереси в корпоративното и търговското право, изпратете ни своето CV.

Хорайзънс България, притежава Лиценз за посредническа дейност №2118, валиден от 27.09.2016 г.

Изисквания към кандидата

Езикови познания:
Английски език

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:

Ние предлагаме

Договор:
Трудов безсрочен

Ниво в йерархията:
Средно управленско ниво

Категория:

Правни и Юридически услуги

Населено място:

Гр. София

Адрес:

гр. София, бул. Христо Смирненски 7, п.к. 1164

Дата:

24.10.2024

Организация:

Horizons Bulgaria
Агенция за подбор на персонал

Детайли за организацията:

Повече информация за Horizons Bulgaria може да получите ТУК