Старши експерт „Ранно детско развитие“

Фондация „За Нашите Деца” е неправителствена организация, наследник на британската детска правозащитна организация „Всяко Дете”. Вече 24 години ние работим за това всяко дете да живее в сигурна и стимулираща семейна среда. Подкрепяме най-уязвимите обществени групи в партньорство с местните и национални институции, международни и национални неправителствени организации и бизнес сектора.

Отговорности:
• Основен принос в планирането и реализирането на програма за ранно детско развитие на фондация „За Нашите Деца“
• Координира разкриването и реализирането на развитийни дейности за деца и семейства чрез проект „Аз играя и мечтая“.
• Участва в преговорите с институционални партньори на организацията за реализирането на дейностите по проекта.
• Координира работата на специалистите по проекта и ръководителите на Социални услуги като изписва нужните наръчници, насоки, методики, стандарти за работа
• Изготвя отчетите по проекта
• Отговаря за събирането на данни за подкрепените деца и родители по проекта, изготвя анализи и дава предложения за надграждане на развитийни дейности за деца и семейства като иновативни услуги на Фондацията
• Проучва на добри практики на европейско и световно ниво в сферата на интегрирани услуги за ранно детско развитие и предлага внедряването им в организацията
• Отговаря за повишаване на експертизата на екипа на Фондацията в областта на РДР и играта за деца с трудности в развитието - организира обучения и методични дни на екипа по темите за РДР, проучва специалисти, дава препоръки към Мениджърския екип за теми и обучители
• Участва в разкриването на комплекс за Ранно детско развитие и интегриране на различни услуги в него – изготвя концепции и анализи, наръчници и методики на работа, стандарти и систуми за управление и функциониране, дава предложения за дейности и специалисти и пространствени решения на помещения съобразно дейностите.
• Участва в изработването на кандидатурите на организацията за нови проекти и за управление на държавно-делегирани услуги на организацията.

Професионални компетенции:
• Отлично познаване на политиките за правата на децата на ниво ООН, ЕС, Република България
• Отлично познаване на политиките за ранно детско развитие, както и съвременните практики и научни изследвания
• Познания в областта на планирането, доставката и мониторинга на интегрираните услуги, както и услугите за закрила на детето
• Проектно управление
• Отлично познаване на етапите на ранно детско развитие.
• За играта като основна форма на обучение и забавления при децата.
• За ролята на семейството

Изискавания:
• Висше образование подходяща специалност
• Английски език,
• Развити умения за работа в екип, успешно водене на преговори,
• Критично мислене
• Опит във воденето на обучения ще се счита за предимство
• Шофьорска книжка,
• Възможност за пътувания в страната и чужбина
• Презентационни умения

Организацията предлага:
Трудов договор
Обучения и развитие
Позитивна работна среда
Предизвикателна работа с кауза

Ако сте разпознали себе си в описаната длъжност ще се радваме да ни изпратите своята автобиография и кратко мотивационно писмо.

Вашите лични данни ще бъдат използвани само за целите на настоящия подбор и ще бъдат обработени съобразно изискванията на ЗЗЛД.

Изисквания към кандидата

Образование:

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Обществени услуги

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. Гюешево 21

Дата:

14.02.2018

Организация:

Фондация за Нашите Деца

Повече информация за Фондация за Нашите Деца може да получите ТУК