Старши Експерт „Развитие и управление на социални и интегрирани услуги“

Фондация „За Нашите Деца” е неправителствена организация, наследник на британската детска правозащитна организация „Всяко Дете”. Вече 24 години ние работим за това всяко дете да живее в сигурна и стимулираща семейна среда. Подкрепяме най-уязвимите обществени групи в партньорство с местните и национални институции, международни и национални неправителствени организации и бизнес сектора.

Отговорности:
• Отговаря за актуализиране на системата за осигуряване на качеството в Социалните услуги на Фондацията
• Проучва стандартите на ЕС за интегрирани услуги и за Дневни центрове за деца с увреждания 0-7г. и препоръки към Мениджър ОР и Регионален мениджър
• Участва в конкурсите за разкриване на нови услуги на организацията. Проучва възможности, изготвя анализи и препоръки към упавленския екип на организацията
• Изработва методики и Правилници за новоразкрити услуги на организацията. Актуализира стари спрямо законодателните промени и ги съгласува с мениджърския състав на организацията.
• Отговаря за системата за събиране на данни, изготвя анализи и дава предложения за развитие на социалните услуги на Фондацията
• Координира годишната обучителна програма на Фондацията на ниво Центрове за социални услуги.
• Участва в мониторинги на Центровете за социални услуги управлявани от организацията
• Следи за промени в Законодателната система и предприема мерки за внедряването им на организационно ниво
• Отговаря за актуалността на Лицензионния режим на организацията.
• Изготвя отчети към дарители и институционални партньори на организацията.
• Участва в застъпнически дейности за промени в националните политики за Социални и интегрирани услуги – изготвя становища и анализи
• Изготвя обучителни програми и организира и участва във воденето на обучения и други форми на споделяне на занния от страна на организацията с други заинтересовани страни
• Активно участва в разработването и реализирането на национални и транс-гранични проекти в сферата на социалната работа, интегрираните услуги и управлението на услуги за закрила на детето.

Необходими компетенции:
• Отлично познаване на политиките за правата на децата на ниво ООН, ЕС, Република България.
• Познания за социалната политика и приоритети на ЕС и връзката им с България.
• Отлично познаване на политиките за ранно детско развитие, както и съвременните практики и научни изследвания
• Познания в областта на планирането, доставката и мониторинга на интегрираните услуги, както и услугите за закрила на детето
• Проектно управление
• Отлично познаване на етапите на ранно детско развитие.
• Отлично познаване на политики и практики за деинституционализиране на грижата, за справяне с насилието, зависимостите и предизвикателствата пред семейството в България. Познания за ранното детско развитие и за потребностите на децата с увреждания
• Познания на системата за закрила на детето

Изискавания:
• Висше образование подходяща специалност
• Английски език,
• Шофьорска книжка,
• Възможност за пътувания в страната и чужбина
• Презентационни умения
• Развити междуличностови качества за работа в екип, успешно водене на преговори,
• Критично мислене
• Опит във воденето на обучения ще се счита за предимство

Организацията предлага:
Трудов договор
Обучения и развитие
Позитивна работна среда
Предизвикателна работа с кауза

Ако сте разпознали себе си в описаната длъжност ще се радваме да ни изпратите своята автобиография и кратко мотивационно писмо.

Вашите лични данни ще бъдат използвани само за целите на настоящия подбор и ще бъдат обработени съобразно изискванията на ЗЗЛД.

Изисквания към кандидата

Образование:

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Обществени услуги

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. Гюешево 21

Дата:

14.02.2018

Организация:

Фондация за Нашите Деца

Повече информация за Фондация за Нашите Деца може да получите ТУК