Старши юрисконсулт- София

Описание

Основни задължения:
Изготвяне на правни становища по кредитни и други банкови сделки
Предоставяне на консултации по правни въпроси, свързани с корпоративни кредитни сделки и тяхното обезпечаване
Изготвяне на договори/анекси за кредити и гаранции към корпоративни клиенти и договори/анекси за учредяване на обезпечения, съгласуване на нотариалните актове за учредяване на ипотеки/молбите за вписване на законни ипотеки
Представителство на Банката в нотариални производства по учредяване, подновяване, заличаване на ипотеки, залози и други обезпечения
Осигуряване на общото правно обслужване извън кредитната дейност на корпоративните клиенти на банката - изготвяне на становища по конкретни запитвания, изготвяне/съгласуване на необходимите споразумения
При необходимост, процесуално представителство на банката пред всички правораздавателни и правозащитни органи, както и в производства, образувани пред административни органи

Изисквания за заемане на длъжността:
Образование – висше юридическо степен - „Магистър по право” с издържан теоретико-практически изпит за успешно завършен стаж за правоспособност
Професионален опит – минимум 3 (три) години професионална практика
Опитът в банкови и финансови институции е предимство, но не е задължителен
Добра компютърна грамотност
Добро ниво на английски език, позволяващо изготвяне на типизирани документи, както и провеждане на кореспонденция, четене на работни документи и презентации
Добри комуникативни способности, инициативност, желание за самоусъвършенстване и умения за работа в екип
Способност за ефективно организиране на работния процес и спазване на поставени срокове
Способност за всестранно анализиране и законосъобразно решаване на правни казуси

Ние предлагаме:
Работа във водеща финансова институция с изградени традиции и име на пазара
Позитивна и динамична среда, ориентирана към резултатите и клиентската удовлетвореност
Ваучери за храна в размер на 200лв. на месец
Изгодни условия за жилищно и ипотечно кредитиране; Мултиспорт карта на преференциални цени; Wellness програма за служители на Банка ДСК
20+2 дни платен годишен отпуск.

Необходими документи за кандидатстване:
Професионална автобиография /CV/ на български – с актуална снимка

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит над 3 г.

Образование:
Магистър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Правни и Юридически услуги

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

01.03.2023

Организация:

Банка ДСК АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК