Юрисконсулт в дирекция "Методология"- София

Описание

Основни задължения:
Ще участвате във всички етапи на създаване или промяна на банкови продукти, услуги и процеси за осигуряване на законосъобразността и ще допринасяте с предлагане на варианти за тяхното подобряване, идентифициране на евентуални правни рискове и начини за тяхното управляване
Ще имате специален фокус върху изграждането на иновативни решения за предоставяне на платежни услуги
Ще наблюдавате националното и европейско законодателство с фокус върху актове в областта на платежните услуги, електронните подписи и идентификация и потребителската защита и ще оценявате тяхното отражение върху процесите, продуктите и услугите на банката
Ще участвате в преговори за сключване на договори с доставчици и партньори, свързани с реализирането на дигиталните проекти

Изисквания за заемане на длъжността:
Гъвкаво мислене и желание за намиране на решения, а не на проблеми
Ангажирано и отговорно отношение към работата
Самостоятелност и инициативност
Възможност за едновременна работа по няколко задачи и справяне с кратки срокове
Желание за поемане на професионални предизвикателства, постоянно професионално развитие и излизане извън тясно-правната гледна точка
Добри комуникационни умения и желание за ежедневна работа в екип от различни специалисти
Образование – висше юридическо степен - „Магистър по право” с издържан теоретико-практически изпит за успешно завършен стаж за правоспособност
Професионален опит – минимум 3 (три) години професионална практика
Опитът в банкови и финансови или платежни институции, както и Fin-tech компании е желателен, но не е задължителен
Познания по специалните национални и европейски нормативни актове, регулиращи безналичните плащания, електронната идентификация, и защитата на потребителите
Добра компютърна грамотност и познания за работа с excel
Добро ниво на английски език, позволяващо изготвяне на типизирани документи, както и участие в бизнес срещи, провеждане на кореспонденция, четене и представяне на работни документи и презентации

Ние предлагаме:
Възможност за активно участие в процеси по изграждане на обслужване, съобразено с изискванията на съвременната динамика
Обучение и възможности за професионално развитие и повишаване на квалификацията
Позитивна и динамична среда, ориентирана към резултатите и клиентската удовлетвореност
Ваучери за храна в размер на 200лв. на месец; изгодни условия за жилищно и ипотечно кредитиране Мултиспорт карта на преференциални цени; Wellness програма за служители на Банка ДСК
20+2 дни платен годишен отпуск
Бонусна система в зависимост от постигнатите резултати

Необходими документи за кандидатстване:
Професионална автобиография /CV/ на български език с актуална снимка

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит над 3 г.

Образование:
Магистър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Правни и Юридически услуги

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

27.06.2023

Организация:

Банка ДСК АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК