Юрисконсулт – Отдел Правно обслужване на бизнес проблемни кредити в клонова мрежа- Варна

Описание

Основни задължения:
Извършване на цялостен правен анализ на прехвърлените за управление проблемни кредитни експозиции на бизнес клиенти.
Осъществяване на всички правни действия по събиране на вземанията на Банка ДСК по възложените експозиции в сътрудничество с инспектори проблемни кредити.
Участие в изготвянето на предложения до компетентни органи на банката във връзка с дейността.
Изготвяне на необходимите споразумения и други документи във връзка с преструктуриране на възложените експозиции.
Изготвяне на договори и извършване на съответните правни действия по учредяване и подновяване на обезпечения.
Участие в срещи и преговори с клиенти на банката и техни представители във връзка с дейността.
Осъществяване на процесуално представителство на банката пред правораздавателни, правозащитни и административни органи във връзка с дейността.
Извършване на всякакви правни действия, свързани с принудителното събиране на вземанията на банката, вкл. реализация на обезпеченията по реда на Закона за особени залози (ЗОЗ).

Изисквания за заемане на длъжността:
Висше юридическо образование;
Комплексни познания в областта на правото;
Прецизност, организираност и спазване на крайни срокове;
Умения за работа в екип;
Екипен дух, иновативност, отговорност и ангажираност.
Опитът в банкова или финансова институция ще се счита за предимство;
Владеене на английски език (писмено и говоримо) ще се счита за предимство

Ние предлагаме:
Работа във водеща финансова институция с изградени традиции и име на пазара
Позитивна и динамична среда, ориентирана към резултатите и клиентската удовлетвореност
Ваучери за храна в размер на 200лв. на месец;
Изгодни условия за жилищно и ипотечно кредитиране;
Мултиспорт карта на преференциални цени;
Wellness програма за служители на Банка ДСК
20+2 дни платен годишен отпуск
Бонусна система в зависимост от постигнатите резултати

Необходими документи за кандидатстване:
Професионална автобиография /CV/ на български език – с актуална снимка.

Изисквания към кандидата

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Правни и Юридически услуги

Населено място:

Гр. Варна

Адрес:

ул. “Московска” 19, Централно управление

Дата:

02.05.2023

Организация:

Банка ДСК АД

Детайли за организацията:

Повече информация за Банка ДСК АД може да получите ТУК