Лекари Великобритания

Описание

Описание на позицията:

Лекари RMOs работят на ротационен принцип:  2 седмици на дежурство, 1 седмица
почивка (2:1) или 2 на дежурство, 2 почивка (2:2).

Местоположение - предимно в Англия, но има някои болници в Уелс и Северна Ирландия.

По-голяма част от болниците, които работят на ротационен принцип предлагат безплатно настаняване и храна на лекарите.

Заплати между 1760 и 1860 GBP/седмично, с възможност за увеличение след 6 месеца.

Почивка – 2 седмици за всеки 26 седмици ротация.

Като RMO Вие ще работите предимно с пациенти в пост-оперативни състояния. Във всяка задача ще бъдете придружаван от сестрински екип.

Изисквания:

1.  Завършване на Медицински факултет в държава членка на ЕС.

2. Най-малко две години опит след завършване на обучението по медицина.

3. Задължителен 3 месечен хирургичен опит в пост-оперативни грижи за пациента. Съответния опит трябва да отговаря на следните специалности: Обща хирургия, ортопедична хирургия, съдова хирургия, неврохирургия, гръдна хирургия, сърдечна хирургия, спешна медицина, анестезиология, урология, гинекология, Унг и други хирургични специалности.

4.Извършени минимално 300 канюлации, 300 кръвни вземания, опит с използване
на ЕКГ и неговото разчитане.

5.Много добро ниво на говорим и писмен английски език (ниво С1).

Задължения:

Длъжностната характеристика варира в зависимост от индивидуалните нужди на болниците, но основнате задачи за RMO са:

Осигурява медицинско обслужване по време на смяна

Разпознаване и оценяване на състоянието на пациента и информиране на консултанта, който отговаря за пациента

Да води спешния екип в случай на сърдечен арест

Осигурява правилно предаване на информация на колеги по време на смяна на
дежурство

Обслужва и оценява спешни приеми, когато е нужно и съответния консултант не
е на разположение

Контрол и надзор заедно с главната сестра  под ръководството на консултант на  пост-оперативните грижи за всички пациенти, пациенти нуждаещи се от спешна помощ при отказ на един орган, и пациенти нуждаещи се от пост-оперативни грижи.

Визитация на пацниенти по молба на сестрите на смяна, извършване на прегледи и записване на констатациите в болничния лист на пациента

Извършване на определени медицински процедури изискани от консултанта, като:

Кръвни вземания

Интра венозни канюлации

Уретрална катетаризация

Артериални кръвни проби

ЕКГ

Изисквания към кандидата

Образование:

Профил:

Ние предлагаме

Вид заетост:
Непълен работен ден

Категория:

Здравеопазване

Населено място:

Гр. ALL

Адрес:

София 1000, ул. Карнеги 11а

Дата:

20.04.2015

Организация:

Probook

Детайли за организацията:

Повече информация за Probook може да получите ТУК