Социален работник

Описание: Неправителствена организация на територията на гр. София търси да назначи социален работник за свои проекти в сферата на аутрич работата с лица, зависими от психоактивни вещества (ПАВ) и проект за превенция на туберколозата.
Сдружение „Каритас София“ започна прилагането на аутрич подход за намаляване на вредите от употребата на психоактивни вещества още през 1999г. За целта нашата организация разполага със специално оборудван микробус. Работи се по предварително изготвен график. Работата включва: обработване на местата за инжектиране, почистване и превързване на рани, раздаване на лекарства (аспирин, аналгин, парацетамол и др.), раздаване на топли напитки (чай, кафе), консултиране на лицата злоупотребяващи с ПАВ и техните роднини относно различни социални и здравни проблеми и други дейности свързани с намаляването на вредите от употребата на ПАВ. По проекта за превенция на туберколозата и ранно диагностициране на случай, както и проследяването им – скриниране на уязвимите групи, с които екипа работи (зависими към психоактивни вещества и алкохол, деца в риск, бездомни).
Задължения:
- Консултира клиентите относно възникнали техни социални проблеми и/или нужди;
- Консултира родители и роднини на клиентите по проблемите на употребата на ПАВ и рисковете от туберколоза;
- Съпровожда клиенти до различни социални и здравни институции;
- Изготвя индивидуален план за работа с клиента – при необходимост;
- Поддържа комуникация с други неправителствени организации и социални институции;
- Отговаря за правилното и своевременно водене на документацията касаеща неговата дейност;
- Шофира мобилния кабинет;
- Отговаря за поддържането на мобилния кабинет в изправност – след датите за годишен технически преглед, зарежда с гориво, попълва ежедневен пътен лист и т.н.;
- Зарежда мобилния кабинет с необходимите канцеларски материали от офиса;
- Подпомага психолога и медицинската сестра в раздаването на топлите напитки на клиентите на подвижния кабинет;
- Преди да се тръгне за терен затопля водата необходима за приготвянето на чай и кафе;
Изисквания:
- Коректност и автентичност в отношението към хора злоупотребяващи с психоактивни вещества;
- Свидетелство за управление на МПС категория „Б”;
- Медицинско свидетелство;
- Свидетелство за съдимост;
- Завършено висше образование в сферата на социалните дейности ;
- Комуникативност;
- Опит в работата в неправителствени организации – предимство
- Умения за работа в екип;
- Лоялност;
- Владеене на английски език - предимство;
- Опит в работата с лица зависими от ПАВ – предимство;
Какво предлагаме:
- Трудов договор и осигуряване върху цялото възнаграждение;
- 4-часов работен ден – работата е всеки след обяд от 13:00 до 17:00ч.
- Динамична работа в професионален екип и отлична работна среда;

Документи за кандидатстване:
- Автобиография
- Мотивационно писмо
Предоставените от вас данни са лични и попадат под специалната защита по смисъла на ЗЗЛД. Ние се задължаваме да ги съхраняваме и да не ги разпространяваме под каквато и да е форма освен за целите на настоящия подбор.

Изисквания към кандидата

Езикови познания:
Английски език

Трудов опит:
С професионален опит от 1 - 3г.

Образование:
Бакалавър

Специални умения:
Коректност, професионализъм

Ние предлагаме

Вид заетост:
Непълен работен ден

Договор:
Трудов безсрочен

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Трудово възнаграждение:

От 300 до 350 лева на месец

Категория:

Социални дейности

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ж.к. Илинден, бл.55 вх.3 ап.47, София 1309