Социален работник - приемна грижа

Фондация “За Нашите Деца” е една от водещите български неправителствени организации. Повече от 25 години, фондацията в партньорство с децата, семействата, общностите, местната и изпълнителната власт, защитава правата на детето в България. Екипът ни се състои от много и различни професионалисти, обединени от силна вяра и мотивация да дадем шанс на всяко дете да се радва на истинско детство в истински дом. За Центъра по Приемна грижа търсим отговорен и амбициозен професионалист, който да стане част от екипа на позицията:

СОЦИАЛЕН РАБОТНИК – приемна грижа

Роля и цел на длъжността:

Гарантира предоставянето на качествени социални услуги на деца и семейства клиенти на центъра по Приемна грижа.

Описание на работните задачи:
• Участва в набиране, обучение и подкрепа на приемни семейства
• Оценява нуждите на децата и техните семейства и дава предложение за ползване на услуги, които ще подобрят положението на детето в семейната му среда.
• Изготвя необходимата документация свързана с работа по случай
• Участва в дейности и предоставя услуги за развитие на грижа в алтернативни семейства за деца в риск
• Работи активно с общността и насочва родителите и децата към услугите на центъра
• Участва в организираните обучения, методични дни и супервизии
• Действията и поведението са основани на ясни и споделени мотиви.
• Работи по проекти

Изисквания:
• Висше образование –социални дейности, социална педагогика, педагогика, психология
• Компютърна грамотност (Word, Excel, PowerPoint)
• Предимство е опита в директна работа с деца и техните семейства
• Предимство е опит в работа с общности и различни целеви групи
• Предимство е опит в/или със системата за закрила на детето

Необходими качества и умения:
• Умения за ефективна устна и писмена комуникация
• Умения за подкрепа и овластяване на клиентите
• Умения за изграждане на доверителни отношения с клиентите
• Умения за работа в екип
• Проактивност
• Гъвкавост
• Лоялност

Организацията предлага:
• Интересна и предизвикателна работа
• Професионални обучения и тренинги
• Справедливо възнаграждение, спрямо постигнатите резултати
• Коректни Трудови отношения
• Възможности за професионално и личностно развитие
• Работа във високо мотивиран и екип от професионалисти

В случай, че позицията представлява интерес за вас, моля да кандидатствате по стандартния начин. Личните Ви данни ще бъдат изпозвани само за нуждите на подбора, съгласно изискванията на ЗЗЛД.

Изисквания към кандидата

Образование:

Ние предлагаме

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Социални дейности

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. Гюешево 21

Дата:

02.08.2017

Организация:

Фондация за Нашите Деца

Повече информация за Фондация за Нашите Деца може да получите ТУК