Педагог

Фондация „За Нашите Деца“ изпълнява проект „Грижа в ранната детска възраст”, с финансиране от Фондация „ОУК“, който си поставя за цел подобряването на развитието и благосъстоянието на децата в ранната детска възраст (0-7 г.) чрез въвеждане на интегриран социално-здравен подход към грижата за тях. Чрез изследователски и застъпнически дейности, както и през директна работа в здравни заведения и заведения за социални услуги, проектът цели да подкрепи подобряването на политиката и практиката по отношение на ранното детско развитие в здравната, социалната и образователната системи у нас.

В рамките на проекта Фондацията пилотира иновативни практики и форми на подкрепа в условията на предоставяне на социални и здравни услуги за директна работа с деца и семейства. Мобилен мултидисциплинарен екип от специалисти подкрепя подобряването на грижата за деца в ранна възраст в различните обекти, в които се изпълнява теренната работа. Във връзка с реализацията на проекта търсим професионалист, на позицията:

ПЕДАГОГ

Отговорности:

• Извършва подкрепящи дейности за стимулиране на развитието на деца в ранна възраст
• Консултира родителите и специалистите относно спецификата на подходящите занимания и напредъка на децата
• Планира дейности и работи за компенсиране на дефицитите по индивидуална програма
• Организира и води занимателни игри и разтоварващи дейности за децата
• Организира ателиета за арт занимания
• Работи в мултидисциплинарен екип
• Води документация и други отчетни формуляри
• Участва в екипни срещи

Изисквания:

• Висше образование - „Специална педагогика“, „Педагогика“, „Дефектология и комуникативни нарушения“, “Социална педагогика“, „Социална работа“ или други социални науки
• Опит в директна работа с деца и техните семейства
• Мотивация за прилагането на иновативни подходи и работа в динамична среда;
• Комуникативност, инициативност и отговорност;
• Гъвкавост при вземане на решения;
• Висока мобилност и мотивация за работа на различни обекти;
• Способност да анализира информация, да синтезира и представя резултати;

Организацията предлага:

- Непълно работно време – 10 или 20 часа седмично в зависимост от възможностите на кандидата
- Срочен трудов договор до март 2019 год.
- Гъвкаво работно време
- Работа в отдаден и динамичен екип
- Принос към една благородна кауза
- Много добри условия на труд

Ако виждате себе си в посочените изисквания и качества, моля, изпратете ни автобиография с приложена актуална снимка по стандартния начин до 01.09. включително. Личните Ви данни ще бъдат използвани само за нуждите на подбора, съгласно изискванията на ЗЗЛД.

Изисквания към кандидата

Образование:
Бакалавър

Ние предлагаме

Договор:
Трудов срочен

Ниво в йерархията:
Експертен персонал без ръководни функции

Категория:

Здравеопазване
Социални дейности

Населено място:

Гр. София

Адрес:

ул. Гюешево 21

Дата:

02.08.2017

Организация:

Фондация за Нашите Деца

Повече информация за Фондация за Нашите Деца може да получите ТУК